شرکت مهندسی متراسامان به شماره ثبت 41223 در تاریخ 89/03/19 تأسیس گردید و براساس ماده 2 اساسنامه بشرح ذیل می‌باشد:
الف) انجام کلیه فعالیت‌های مطالعاتی، خدمات فنی و مهندسی، مشاوره‌ای، طراحی، اجرایی، طرح و ساخت، مدیریت پیمان، نظارت بر طرح‌ها، مشارکت و سرمایه گذاری در ساخت، تجهیز، نگهداری و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و غیرعمرانی همچنین صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور در همه زمینه‌ها شامل:
رشته راه: در برگیرنده امور مربوط به ساخت راه‌های اصلی و فرعی (آزادراه و بزرگراه)، ساخت راه‌آهن ، مترو، مونوریل، آبراهه، باند و فرودگاه، تونل، پل، حفاری، تقاطع غیرهمسطح، بندرسازی، اسکله سازی، لایروبی، احداث کارخانه آسفالت، استخراج، فرآوری، تأمین مصالح، ذخیره و تبدیل مواد خام مصرفی مجاز و تولید مواد و مصالح مورد نیاز و کلیه امور پیمانکاری مربوط به سیستم‌های صنایع زیرزمینی، زمینی، هوایی و دریایی.
رشته ساختمان:
در برگیرنده کلیه امور مربوط به مشارکت و سرمایه گذاری در طراحی، ساخت، آماده سازی احداث، تجهیز واحدها، برج‌ها و مجتمع‌های اداری، تجاری، مسکونی، صنعتی و هرگونه ساختمان به همراه تأسیسات برقی، مکانیکی و هیدرومکانیکی و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی.
رشته کشاورزی:
مشارکت و سرمایه گذاری، طرح و ساخت، واگذاری و بهره‌برداری کلیه امورمربوط به سیستم آبیاری (تحت فشار و ثقلی)، تجهیز و نوسازی، بهسازی و اصلاح اراضی، احداث تاسیسات و زیر ساخت‌های مربوط به شرکت‌ها و مجتمع‌های دامپروری و گلخانه‌ای، شیلات و نظایر آن.
رشته آب :
در برگیرنده امور مربوط به بندها، سدها، ساختمان نیروگاه آبی، سازه‌های هیدرولیکی و تونل‌های آب، مخازن و سیستم‌های توزیع آب، سیستم‌های جمع آوری و انتقال فاضلاب، کانال‌های انتقال آب و سیستم‌های آبیاری و زهکشی، سازه‌های دریایی و ساحلی، احداث حوضچه‌ها و استخرهای پرورش و تکثیر آبزیان و عملیات ساختمانی (سیویل) تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب و نظایر آن.

رشته تأسیسات و تجهیزات:
در بر گیرنده امور مربوط به کلیه خطوط انتقال خشکی و دریایی (نفت و گاز، آب و برق) شبکه‌های گازرسانی، تأسیسات مکانیکی و هیدرومکانیکی، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات (آب، گاز، برق و فاضلاب)، تأسیسات، تجهیزات تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب، سردخانه‌های صنعتی و غیرصنعتی، تجهیزات پالایشگاهی، پتروشیمی، CNG ،LPG ،LNG، کمپرسور استیشن و دکل‌های حفاری.
رشته صنعت و معدن:
در برگیرنده امور مبوط به مشارکت، سرمایه گذاری در اجرای تأسیسات و تجهیزات صنایع، استخراج و فرآوری، ذخیره و تبدیل مواد خام معدنی
ب) اجاره و استیجاره ماشین‌آلات و تحصیل و ارائه نمایندگی‌های مختلف داخلی و خارجی جهت تهیه، تأمین و صدور انواع تجهیزات و ماشین‌آلات و قطعات و ماشین‌آلات و قطعات یدکی و ملزومات مورد نیاز آن‌ها در ارتباط با موضوع شرکت با رعایت قوانین مقررات مربوطه.
ج) انجام کلیه معاملات و فعالیت‌های بازرگانی و عملیات مربوط به تمام یا هریک از موضوعات مذکور داخل یا خارج از کشور از قبیل اجاره و خرید و فروش مصالح، مشارکت و خرید سهام شرکت‌ها و موسسات دولتی و غیردولتی.
د) استفاده از مواد ناریه و انجام عملیات آتشباری در طرح‌های عمرانی و غیرعمرانی.
ه) ایجاد تعمیرگاه‌های تخصصی ماشین‌آلات و ارائه خدمات تعمیرگاهی.
و) شرکت در مزایده‌ها و مناقصات دولتی و خصوصی در داخل یا خارج از کشور شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، اخذ هرگونه تسهیلات بانکی و عقد ضمانت‌نامه و غیره از کلیه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری داخلی و خارجی، مشارکت و سرمایه گذاری با اشخاص حقیقی و حقوقی در موضوع فعالیت شرکت و صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز مرتبط با فعالیت شرکت.
ز) تأمین نیروی انسانی
بر اساس گواهی صادره از سوی معاونت راهبردی ریاست جمهوری صلاحیت پیمانکاری این شرکت به شرح جدول زیر می‌باشد.

رشته   راه ترابری کشاورزی   ساختمان و ابنیه نفت و گاز 
 پایه      1     4         5      5

 

 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت